כלים חד פעמיים מתכלים - עוזרים למהפכת המחזור

כולנו עדים לשינוי המהותי שחל במדינת ישראל כחלק ממהפכת המיחזור אותה דוחף המשרד להגנת הסביבה. מטרת המהפכה היא קודם כל לצמצם משמעותית את כמות הפסולת ולהגדיל את אחוזי המיחזור, זאת על ידי הקמת תשתיות מיחזור המתבססות על הפרדת הפסולת. אז במה באה לידי ביטוי מהפכת המיחזור בשנים האחרונות?. טרם נסביר כיצד כלים חד פעמיים מתכלים עוזרים למהפכה, חשוב להבין את הבסיס של אותה מהפכה. 
בשנים הראשונות להתפתחותה של המדינה, הפסולת הועברה אל מחוץ לערים וליישובים הבנויים מה שגרם להיווצרות הרי פסולת גדולים. 
 
 
אותם הרי פסולת זכו לכינוי מטמנות שגרמו למפגעים רבים ביניהם זיהום במים ובקרקעות, פליטה של גזים, מפגעי נוף קשים מה שהעלה גם את הסיכון לחלות במחלות זיהומיות קשות. בתחילת שנות ה90 החלו לסגור את כל אותן מטמנות לא חוקיות ולהציב איסורים בכל מה שקשור אליהן וזה היה הצעד הראשון למהפכה. חוקים שונים החלו להיחקק וקידום נושא המיחזור החל לתפוס תאוצה, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. רעיונות ירוקים קמה בעיצומה של מהפכת המיחזור, במטרה לעזור לשינוי בהרגלי הצריכה שלנו הישראלים. הרעיון לייצר שקיות בד, כלים חד פעמיים מתכלים מעלי דקל ועץ הכוללים כוסות חד פעמיות מתכלות, צלחות חד פעמיות מתכלות וסכו״ם מעץ תפס תאוצה והוא מתבסס על רצון פנימי אמיתי להביא לשינוי. 
 

כלים חד פעמיים מתכלים - איך זה עוזר?

אנחנו כאן, ברעיונות ירוקים לוקחים חלק מהותי במהפכת המיחזור, שכן כלים חד פעמיים מתכלים אינם גורמים את אותו הנזק הסביבתי שכלי הפלסטיק החד פעמיים גורמים. כוסות חד פעמיות מתכלות, צלחות חד פעמיות מתכלות וסכו״ם מתכלה תורמים למהפכת המיחזור באופן הבא. הרי כל הכלים החד פעמיים שאינם מתכלים, כלומר אלו המיוצרים מחומר הפלסטיק, מיוצרים מנפט. כלומר, על מנת לייצר את אותו הפלסטיק, עושים המפעלים שימוש בחומר גלם טבעי. בזמן שמייצרים את הכלים הללו, נפלטים גזים רעילים לאוויר שאנו נושמים ומגיעים גם למי הים ולמי התהום. מדובר בנזקים סביבתיים חמורים במיוחד. הרי פלסטיק הוא חומר עמיד ולוקח לו מאות שנים עד שהוא בכלל מתחיל להתפרק. העובדה שאנו מייבאים כלים חד פעמיים מתכלים, אנו מאפשרים לאותם כלים להתפרק ולכן הצמצום של הנזק הסביבתי שנגרם, פוחת באופן משמעותי. אנחנו ברעיונות ירוקים מזמינים אתכם, קהל הקוראים שלנו, לעבור להשתמש בכלים חד פעמיים מתכלים במטרה להיות חלק בלתי נפרד ממהפכת המיחזור בישראל.