כלים חד פעמיים מתכלים - הסוגים השונים ומה זה בכלל ״מתכלים״?

בפוסט הבא בחרנו להסביר לכם את המשמעות של המושג ״מתכלה״ בכדי שתבינו לאיזה שינוי אדיר אתם תורמים כאשר אתם בוחרים לעבור לחד פעמי מתכלה. כלים חד פעמיים מתכלים לא רק מקלים על תהליך האירוח שלנו, הם גם משנים את המאזן האקולוגי הסביבתי ואת כל התפיסה שלנו.  מתכלה משמעותו: ״פסולת אורגנית או פסולת מתכלה אשר מקורה באורגניזם, וכוללת על פי רוב שיירי צמחים, מזון ופסולת גינה. פסולת אורגנית מתפרקת על ידי אורגניזמים חיים כמו חרקים למשל״. זה גם המשמעות של המושג קומפוסט בו וודאי נתקלתם בתקופה האחרונה. כך מייצרים דגן איכותי אורגני, משאריות של מזון, קליפות, ירקות ופירות מהם ניזונים אותם יצורים מיקרוסקופיים בשילוב של חמצן ומים. כך כשאנו עושים שימוש בקומפוסט אנו מטיבים עם האדמה שלנו ומחזירים לה את מה שלקחנו ממנה.

על מנת שנבין את המשמעות של המילה מתכלה, אתן לכם דוגמא קלאסית מטיולי הצופים ותנועות הנוער המוכרים לרובנו, כך תצליחו להפנים את המשמעות. כשאנו נמצאים בטיול בצופים למשל, המדריכים והשכבה הבוגרת שמים איתנו דגש ומסבירים לנו כמה זה חשוב לאסוף את הזבל אחרינו. אם נשאיר אחרינו תפוח שאכלנו, התפוח יתכלה תוך זמן קצר כלומר יתאחד מחדש עם האדמה, האדמה תקבל אותו בחזרה שכן, תפוח נוצר בטבע. גם אם בעל חיים יגלה את התפוח שנשאר, הסבירות שמשהו יקרה נמוכה עד מאוד. לעומת זאת, אם נשכח שקית ניילון מאחורינו או בקבוק פלסטיק, אלו לא יתכלו. האדמה לא תקבל אותם והם פשוט יזהמו את הסביבה וגם יסכנו את החיות השונות. זו המשמעות של כלים חד פעמיים מתכלים. כוסות חד פעמיות ו- צלחות חד פעמיות מתכלות עשויות מחומרים מהטבע עליהם נדון בהמשך.

כלים חד פעמיים מתכלים - ממה הם בכלל עשויים?

חד פעמי מתכלה עשוי מעלי דקל, עץ, עמילנים וקרטונים ממוחזרים. מדובר באמירה אקולוגית סופר חשובה ומשמעותית שכן אותם חומרי גלם, כאמור מתכלים באדמה שלנו וחלקם אפילו מתאימים לקומפוסט הביתי. בכדי לייצר כלים חד פעמיים מתכלים מבמבוק למשל, רוכשים במבוק משטחי ייעור מתחדשים מה שהופך גם את כל העניין לחוקי לגמרי. כוסות חד פעמיות מתכלות עשויות מעמילן תירס מה שאומר שהן מסוגלות להתכלות בקומפוסט תוך 90 יום בלבד. את הסכו״ם החד פעמי המתכלה אנו מייצרים מעץ שגם הוא נחשב לחומר גלם ידידותי לסביבה וכמובן מתכלה.

לסיכום, הבחירה לעשות שימוש ב- כוסות חד פעמיות מתכלות, סכו״ם חד פעמי מתכלה ו- צלחות חד פעמיות מתכלות היא בחירה שתורמת באופן בלתי רגיל לתהליכי המחזור ולרצון לעשות שינוי סביבתי אמיתי.